Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

V Niedziela Wielkanocna •  15.05.2022

1. Dzisiaj:
a/ V Niedziela Wielkanocy,
b/ w naszej parafii I Komunia święta, na sumie i na mszy św. o godz. 12:00 po raz pierwszy 35 dzieci przyjmie Chrystusa w Eucharystycznej postaci, otoczmy ich naszą miłością i modlitwą, prośmy dla nich o łaskę umiłowania Jezusa w Komunii świętej, o żywą wiarę w ich rodzinach,
c/ po południu o godz. 16:00 nabożeństwo majowe i msza święta.

2. W poniedziałek święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ przed wieczorną mszą św. prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy od godz. 23:00 do 24:00, zapraszamy wszystkich, którzy chcą towarzyszyć naszemu Zbawicielowi w godzinie szczególnej próby na modlitwie próby w Getsemani.

4. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po wieczornej mszy święta.

Informacje parafialne

1. Z racji III niedzieli miesiąca składka na cele parafialne, chcemy na rozpoczęcie Jubileuszu 100-lecia naszej świątyni parafialnej na niedzielę 7 sierpnia postawić instalację przedstawiającą patrona naszej parafii św. Wawrzyńca, który jest zwycięzcą na męczeńskiej kracie i zachęca do pójścia za Chrystusem, będzie ona umieszczona na parkingu od strony północnej, zaplanowana przed prawie dwoma latami inwestycja z racji gwałtownej inflacji znacznie podrożała, liczymy, że mimo to do końca roku uda się pokryć koszty wykonywanej pracy, „Bóg zapłać” wszystkim za składane na ten cel ofiary, mile widziani indywidualni sponsorzy ( już są pierwsi), w najbliższym czasie będzie podany koszt wykonywanej instalacji plenerowej.

2. W niedzielę 22 maja będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, pana Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele przejmującą wystawę o ks. Jerzym, a po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć komplet płyt kompaktowych z oryginalnym nagraniem 16 całych kazań księdza Popiełuszki.

3. Polecamy w bieżącą prasę katolicką. Zapraszamy do lektury.

Komunikaty urzędowe i lokalne

aktualnie brak komunikatów

Komunikat specjalny

aktualnie brak komunikatów