Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

VI Niedziela Wielkanocna  • 09.05.2021

1. Dzisiaj:
a/ VI Niedziela Wielkanocy,
b/ po sumie po sumie spotkanie dal dzieci klasy III B i ich rodziców.
c/po południu o godz. 16.00 nabożeństwo majowe i msza św.

2. W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Człowiek wierzący dostrzega potrzebę Bożego błogosławieństwa w pracy i w codziennym życiu. Widzimy anomalie w przyrodzie, rozumiemy jak ważne jest Boże błogosławieństwo w naszej codziennej pracy. Niech nas nie zabraknie na wspólnej modlitwie. W naszej parafii procesje błagalne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00 do krzyża misyjnego na placu kościelnym.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ przed wieczorna mszą św. – prowadzi Wspólnota Intronizacyjna
b/ od godz. 23:00 do 24:00 adoracja nocna, towarzyszymy Panu Jezusowi w godzinie agonii w Getsemani, zachęcamy, włączajmy się osobistą modlitwą w dzieło zbawiania świata.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W najbliższą niedzielę:
a/ I Komunia Święta w naszej parafii, z racji obostrzeń sanitarnych msze święte o godz. 10:30 i o godz. 12:00 tylko dla dzieci pierwszokomunijnych i najbliższej rodziny; inne osoby uczęstniczące w tych mszach świętych pozostają na placu kościelnym,
b/ po południu o godz. 16:00 nabożeństwo majowe i msza święta.

6. Nabożeństwo majowe w tym tygodniu:
a/ poniedziałek, wtorek i środa podczas procesji błagalnych,
b/czwartek, piątek i sobotę o mszy św. wieczornej.

7. Msze św. o Boże błogosławieństwo w pracy, dobre urodzaje, szczęśliwe zbiory i zachowanie od klęsk żywiołowych będą odprawione wieczorem z intencji parafian:
a/ poniedziałek: 1. z Zagóry; 2. z Góry,
b/ wtorek: 1. Zagumnia od cmentarza do pp. … ,
c/ środa: 1. koło remizy.

Informacje parafialne

1. Tradycyjnie już od kilku lat z okazji I Komunii Św. rodzice dzieci wspierają Podkarpackie Hospicjum dla dzieci. Jeśli ktoś z nas chciałby się włączyć w te akcje to prosimy, na stoliku z gazetami są ulotki z informacja, co potrzebują dzieci. Przy stoliku z gazetami będzie wystawiony kosz, do którego możemy do niedzieli włącznie składać dary. Prosimy koniecznie, aby w widocznym miejscu podąć wartość składanego daru, jest to potrzebne do protokołu odbiorczego.

2. Polecamy w prasę katolicką. Zachęcamy do lektury. Zabierzmy tez prasę dla tych, którzy z racji obostrzeń sanitarnych nie mogą przyjść do kościoła.

3.  Z racji III niedzieli miesiąca składka na cele parafialne.

Komunikaty urzędowe

*****

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./