XV Niedziela zwykła 14.07.2019

1. Dzisiaj:
a/ XV Niedziela zwykła,
b/ wyjątkowo dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca z racji odpustu na Magdalence składka na cele parafialne, na pokrycie kosztów związanych z modernizacją nagłośnienia placu kościelnego na Magdalence tak, aby zabezpieczyć nagłośnienie również podczas odpustu, „ Bóg zapłać” wszystkim za zrozumienie i składane na ten cel ofiary.

2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ od godz. 17:30 do wieczornej mszy św. – prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy w godzinach od 23:00 do 24:00, godzina agonii Pana Jezusa w Ogrodzi Oliwnym, towarzyszmy modlitwa ciszy naszemu Zbawicielowi, zapraszamy kolejnych chętnych na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

3. Piątek- Malawski Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa. O godz. 18:30 msza św., katecheza, modlitwa uwielbienia, na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i możliwość osobistej modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

4. Sobota – w wigilię uroczystości odpustowej zapraszamy na procesje światła, o godz.20:30 gromadzimy się w kościele parafialnym i wyruszamy w procesji do kościółka, po drodze rozważamy 14 tajemnic światła na wzór stacji Drogi Krzyżowej, niesiemy ze sobą zapalone pochodnie, zakupiono 150 pochodni, będzie je można wypożyczyć, można też przyjść ze swoimi pochodniami, około godz. 22:00 msza św. wigilijna w kościółku, prosimy młodzież z OSP o zabezpieczenie wieczornej procesji

5. W najbliższą niedzielę:
a/ uroczystość odpustowa ku czci św. Marii Magdaleny,
b/ w kościele parafialnym msze św. o godz. 7:30 i po południu o godz. 16:00
c/ w kościółku św. Marii Magdaleny msze św.: o godz. 9:00 i suma o godz. 11:00, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian w miarę możliwości do licznego udziału w odpuście ku czci św. Marii Magdaleny,
d/ zwracamy się z gorącą prośbą do naszej OSP, aby podjęła się trudu zabezpieczenia przejazdu na Magdalenkę w uroczystość odpustową,
e/ tradycyjnie ofiarami do puszek wesprzemy Misyjne Dzieło Kościoła, w tym roku misjonarzy pracujących w Gwatemali (Ameryka Środkowa).

6. W związku z dużym zainteresowaniem zbiórki makulatury na misje, w tym roku chcemy wesprzeć naszego rodaka ks. Jacka pracującego na Papui-Nowej Gwinei, prosił o wsparcie w zakupie paramentów liturgicznych, zebrano już 3 kontenery, czwarty jest po części wypełniony, prosimy jeśli mamy w domu jeszcze makulaturę dostarczmy ją do czwartku włącznie, aby można było jeszcze wymienić kontener do niedzieli, firma „Atol”, która jest dysponentem kontenera zgodziła się, aby stał w Malawie do końca lipca.

7. Zapraszamy do udziału w XLII Pieszej Pielgrzymce Rzeszowskiej na Jasną Górę, zwłaszcza młodzież maturalną i tych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania.

8. Polecamy bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do jej lektury.

Informacje lokalne

informacji brak

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./