12.01.2020 – Niedziela Chrztu Pańskiego

1.Dzisiaj:
a/ Niedziela Chrztu Pańskiego,
b/ kończy ona okres Bożego Narodzenia, kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego,
c/ spotkanie opłatkowe dla członków „Margaretek”:
– o godz. 15:30 różaniec w intencji członków wszystkich „Margaretek”,
– o godz. 16:00 msza św. w intencji członków „Margaretek”,
– po mszy św. spotkanie opłatkowe w Sali Domu Kultury, zapraszamy wszystkich członków.
d/ na prośbę rodziców nie będzie po sumie katechezy dla dzieci klasy III.

2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ przed wieczorna mszą św. prowadzi wspólnota intronizacyjna,
b/ w nocy od 23:00 do 24:00 na tę chwilę modlitwy ciszy zapraszamy wszystkich, którzy pokonując sen i zmęczenie chcemy towarzyszyć wielkoczwartkowej modlitwie Jezusa w ogrodzie Oliwnym.

3. W najbliższa niedzielę, z racji III niedzieli miesiąca składka na cele parafialne, chcemy w tym roku wykonać m.in. chodniki boczne z kostki brukowej na cmentarzu, dokończyć zabudowę prezbiterium w naszym kościele parafialnym dopasowując w stylu do neogotyckiego wyposażenia wnętrza, zamówione są stylowe kropielnice w wejściach do kościoła, chcemy też poddać renowacji naczynia liturgiczne: kielichy, puszki i na ten cel przede wszystkim będą przeznaczone składki w tym roku, już teraz dziękujemy wszystkim za składane na ten cel ofiary „Bóg zapłać”.

4. Kolęda w tym tygodniu:

a/ poniedziałek od godz. 15:00:
1/ Malawa od Słociny-strona Północna od numeru 725 do numeru 132,
2/ Malawa od Słociny – strona Północna od numeru 133 do numeru 150
3/ Malawa – blok nr 68,

b/ wtorek od godz. 15:00, od Krasnego dwóch księży:
1/ od numeru 17A – strona północna do numeru 161,
2/ od numeru 18 – strona południowa do numeru 158A,

c/ środa od godz. 15:00:
1/ Malawa od stadionu do kościoła od numeru 593,
2/ Malawa- domy na księżym polu do kościoła:
Od numeru 510,
Od numeru 513.

5. Polecamy bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do lektury, w zimowym czasie jest więcej wolnych chwil może zainteresujmy się katolicką prasą, może to będzie zadanie na rozpoczęty Nowy Rok

Informacje lokalne

1. Urząd Gminy Krasne informuje, że od 7 stycznia br. korespondencje wychodzącą z tutejszego Urzędu do adresatów na terenie gminy Krasne, oprócz Poczty Polskiej, będzie także dostarczać goniec – Pan Andrzej (K.), który posiada legitymacje służbową wydane przez Wójta Gminy Krasne. W przypadku, gdy goniec nie zastanie adresata pod wskazanym adresem, korespondencja zostanie przekazana za pośrednictwem Poczty Polskiej.

2. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia że: … – komunikat odczytano z ambony.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./