13.09.2020 – XXIV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj:
a/ XXIV Niedziela Zwykła,
b/ na placu kościelnym ministranci zbierają ofiary do puszek, chcemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Rzeszowie; seminarium to serce diecezji, tu kształcą się przyszli kapłani, od ich formacji zależy los naszych parafii, pamiętajmy nie tylko o materialnym wsparciu, ale też w naszych modlitwach prośmy o dobrych i świętych kapłanów, módlmy się o nowe powołania kapłańskie zakonne także i z naszej parafii,
c/ po sumie katecheza dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
a/ poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
b/ wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej
c/ środa – wspomnienie śś. męczenników Korneliusza i Cypriana,
d/ sobota – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

3. W poniedziałek po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania „Lectio divina”. Prosimy, aby przynieść ze sobą Pismo Święte i notatnik.

4. We wtorek o godz. 17:30 koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej w intencji Ojczyzny.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ od godz. 17:00, prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy od godz. 23:00 do 24:00 na modlitwę ciszy zapraszamy wszystkich, którzy pragną towarzyszyć naszemu Zbawicielowi w Jego agonii w odpowiedzi na skargę skierowaną do Apostołów: „czyż jednej godziny nie mogliście czuwać”.

6. W sobotę „Malawski Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa”. O godz. 18.00 msza św., katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem.

7. W najbliższą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca składka na cele parafialne.

8. Spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
a/ wtorek – grupa A,
b/ czwartek – grupa B.

9. Nowożeńcom Jakubowi I Sylwii składamy serdeczne podziękowanie za dekoracje kościoła. „Bóg zapłać”

10. Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy do lektury. Czytając prasę katolicką pogłębiamy naszą wiarę.

Informacje lokalne

1. Wójt Gminy Krasne informuje, że w dniu 18 września/piątek/ o godzinie 17:00 w Sali gimnastycznej ZS w Malawie odbędzie się spotkanie dotyczące wyłożenia do publicznego wglądu dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa i rozbudowa drogi Malawa Zagóra w miejscowości Malawa” – etap III. Spotkanie dotyczy mieszkańców/właścicieli działek w msc. Malawa od działki ewid. Nr 3677/3 do granicy z gmina Chmielnik.

2. W miniony piątek na trasie Cierpisz – Malawa zagubiono portfel z dokumentami na nazwisko P… Zbigniew. Uczciwy znalazca jest proszony o zwrot.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./