XXIII Niedziela zwykła 08.09.2019

1. Dzisiaj:
a/ XXIII Niedziela Zwykła,
b/dzisiejszymi ofiarami do puszek chcemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Rzeszowie, Seminarium to serce diecezji, tu kształcą się przyszli kapłani, od ich formacji zależy los naszych parafii, pamiętajmy nie tylko o materialnym wsparciu, ale też w naszych modlitwach prośmy o dobrych i świętych kapłanów, módlmy się o nowe powołania kapłańskie zakonne także i z naszej parafii,
c/po sumie katecheza dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
a/ czwartek – NMP Rzeszowskiej,
b/ piątek – św. Jana Chryzostoma,
c/ sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego .

3. W poniedziałek o godz. 16:00 spotkanie dla kandydatów na ministranta i wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i podjąć służbę przy ołtarzu.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ od godz. 17:00 do wieczornej mszy św. – prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy w godzinach od 23:00 do 24:00, jest to godzina agonii Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, towarzyszmy modlitwą ciszy naszemu Zbawicielowi.

5. W sobotę:
a/ w naszej Ojczyźnie wielka akcja ewangelizacyjna „Polska pod krzyżem” organizowana przez wspólnotę „Soli Deo basta”, centralne spotkanie na lotnisku koło Włocławka, ale też w każdej parafii, „Podczas modlitwy POLSKA POD KRZYŻEM chcemy prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe” – napisali organizatorzy w specjalnym oświadczeniu.

W naszym kościele o godz. 12:00 Droga Krzyżowa, o tej godzinie zaczęła się agonia Pana Jezusa na krzyżu, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 13:00 różaniec, tajemnice bolesne – prowadzi Wspólnota Intronizacyjna, następnie chwile osobistej adoracji, o godz. 15:00, godzina śmierci Pana Jezusa, koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie czuwania. Polska stoi przed dziejowa próbą. Obronimy naszą wiarę, albo polegniemy, jak Kościół Europy Zachodniej. Przyjdźmy!!

b/ wieczorem „Malawski Wieczór Uwielbienia”, o godz. 18:00 msza św., konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo i na koniec możliwość indywidualnej modlitwy o uzdrowienie fizyczne i duchowe.

6. W najbliższą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca składka na cele parafialne, na pokrycie kosztów wykonywanych drzwi zewnętrznych od strony zakrystii, będą przedstawiały scenę Zwiastowania. Na ten cel przeznaczamy składki z trzecich niedziel miesiąca do końca tego roku.

7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentem bierzmowania po mszy św. wieczornej:
a/ wtorek – grupa A,
b/ czwartek – grupa B.

8. Nowożeńcom: Karolinie i Michałowi składamy serdeczne podziękowanie za dekorację kościoła i okazaną życzliwość „Bóg zapłać”.

9. Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy wszystkich do sięgania po nią i życzymy miłej i owocnej lektury.

Informacje lokalne

aktualnie informacji lokalnych brak

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./