XXXII Niedziela zwykła 10.11.2019

1. Dzisiaj:
a/ XXXII Niedziela zwykła,
b/ w polskim Kościele przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Prześladowania i cierpienia jakich doświadczają, są związane głownie z głodem, który dotyka 61% populacji, czyli około 7 mln ludzi. Konflikty zbrojne wewnątrz kraju zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Po mszach św. na placu kościelnym zbiórka do puszek na rzecz Sudanu Południowego,
c/ o godz. 15:30 różaniec za zmarłych z wypominkami i msza św.

2. Listopad to czas szczególniejszej modlitwy za zmarłych. O wartości modlitwy za zmarłych mówią święci. Święty Tomasz z Akwinu wyjaśnia: „Bóg przyjmuje łaskawiej i częściej wysłuchuje modlitw za zmarłych niż tych, które zanosimy za żyjących, gdyż zmarli bardziej potrzebują tej pomocy, nie mogąc, tak jak żywi, pomóc sobie samym i zasłużyć, żeby Bóg ich wybawił”, zaś barokowi kaznodzieje często mawiali, że dla zbawienia człowieka po Eucharystii lepszego lekarstwa niż różaniec nie ma. W zakrystii możemy składać kartki na wypominki zaznaczając rodzaj wypominków. Zapraszamy do wspólnej troski o naszych zmarłych, oni czekają na naszą pomoc, odwdzięczą się wypraszając nam przed tronem Boga potrzebne łaski. Nie ograniczajmy się tylko do złożenia kartki z wypominkami, ale przyjdźmy na chwilę wspólnej modlitwy. Przypominamy przez cały listopad przed wieczorną mszą św. różaniec za zmarłych z wypominkami. W niedzielę o godz. 15:30, w dni powszednie o godz. 17:30.

3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
a/ poniedziałek – św. Marcina z Tours:
– przypada 101 rocznica odzyskania Niepodległości, udekorujmy nasz domy flagami narodowymi, z racji święta narodowego powstrzymajmy się od pracy niekoniecznej,
– zapraszamy na wieczorny różaniec, polecać będziemy zmarłych, którzy oddali życie za wolność naszego kraju,
b/ wtorek – św. Jozafata Kuncewicza,
c/ środa – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ od godz. 16:30. do godz. 17:30, prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy od godz. 23:00 do 24:00 jest to godzina agonii Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, towarzyszymy modlitwą ciszy naszemu Zbawicielowi, ta forma modlitwy to szczególny maraton wiary, to coś co kosztuje, ale wiara to wyzwanie szczególnej ofiary, raz na tydzień dajmy coś z siebie, może i za tych co nic nie dają z siebie, zapraszamy!!

5.W sobotę:
a/ o godz. 01:00 wyjazd z placu kościelnego pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Częstochowy,
b/ wieczorem „Malawski Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa”: o godz. 18:00 msza św., katecheza, adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem eucharystycznym, na koniec możliwość indywidualnego błogosławieństwa i modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe.

6. W najbliższą niedzielę:
a/ z racji III niedzieli miesiąca składka na cele parafialne, kończący się rok to okres prac związanych z porządkowaniem i ujednoliceniem wyposażenia naszego kościoła parafialnego, latem została zamontowana attyka nad głównymi drzwiami wejściowymi, jest bardzo piękna i harmonijnie zwieńcza front kościoła, w tym miesiącu planowane jest zamontowanie drzwi wejściowych do kościoła od strony zakrystii i na ten cel będą przeznaczone składki z dwóch niedziel kończącego się roku.
b/ po sumie losowanie nagród dla dzieci za udział w nabożeństwach różańcowych.

7. Polecamy bieżącą prasę katolicką. Życzymy wszystkich miłej i owocnej lektury. Starajmy się, aby prasa katolicka na stałe zagościła na naszych stołach.

Informacje lokalne

aktualnie informacji lokalnych brak

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./