Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

 

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

 

I Niedziela Adwentu • 28.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


1. 
 Dzisiaj:

a/ I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nią szczególny czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie przychodzącego Jezusa Chrystusa. Przygotowujemy się nie tylko do świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego – pamiątki pierwszego przyjścia Pana, ale pragniemy być gotowi na powtórne przyjście naszego Zbawiciela,
b/ po południu o godz. 15:30 różaniec z wypominkami i msza św.

2. Roraty w tym tygodniu wieczorem o godz. 18:00. 

3. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła kończymy listopadowy różaniec za zmarłych z wypominkami. Pamiętamy o zmarłych zwłaszcza w każdą niedzielę w wypominkach przed sumą i w ostatnią niedzielę miesiąca przed wieczorną mszą św. Jeśli ktoś nie miał możliwości to jeszcze w zakrystii możemy jeszcze składać kartki na wypominki roczne i okresowe.

4. W tym tygodniu przypada I- czwartek, I-piątek grudnia i I-sobota grudnia

5. Spowiedź przed I- szym piątkiem:
a/ czwartek od godz. 17:00 klasy: IV, V i VI
b/ piątek po mszy św. o godz. 16:30 młodzież kl. VII, VIII i wszyscy chętni starsi.

6. W czwartek zapraszamy po mszy św. wieczornej do wspólnej adoracji uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie:
a/ po mszy św. wieczornej prosimy: Wspólnotę Intronizacyjną oraz parafian Malawa-Góra, od Krasnego i Zagumnia koło cmentarza,
b/ na godz. 20:00 prosimy róże Zofii J. i parafian Zagumnia nad stadionem, Malawa-Kolonia i Dół. Przyjdźmy, by w modlitwie uwielbienia wypraszać potrzebne łaski dla parafii, modlić się w intencji kapłanów zwłaszcza pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek:
a/ msze św. : rano o godz. 6:30, po południu o godz. 16:30 i wieczorem o godz. 18:00
b/ odwiedziny chorych od godz. 7:30
c/ prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 16:30
d/ składka w tym dniu na Misyjne Dzieło Kościoła.

8. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo „Pięciu pierwszych sobót miesiąca”.

9. Najbliższa niedziela:
a/ II Niedziela Adwentu jest obchodzona jako „Dzień modlitwy za Kościół katolicki na Wschodzie”, Przed kościołami w całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek jako nasze wsparcie dla katolików zwłaszcza w krajach dawnego Związku Radzieckiego,
b/ z racji I niedzieli miesiąca po prymarii nauka stanowa i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Informacje parafialne

 

1. Zachęcamy w miarę możliwości do udziału w roratach, do przychodzenia z lampionami nie tylko dzieci , ale i też dorośli. Tegoroczne spotkania adwentowe to wędrówka z Maryją i Józefem z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią. Wędrówkę dokumentujemy na mapie Ziemi Świętej, która stanowi plastyczną dekorację w kościele. W poniedziałek dzieci dostaną planszę podobną do dekoracji w kościele „Droga do Betlejem”, a w kolejne dni obrazki nawiązujące do omawianego miejsca z zadaniem do wykonania. Dzieci do kościoła nie przyjdą same, stąd apel do rodziców i dziadków, zmobilizujmy się, w trosce o rozwój wiary młodego pokolenia jak zachęca papież Franciszek „wstańmy z kanapy” i w adwentowym czasie przyjdźmy z dziećmi na roraty, Adwent jest dla wszystkich wierzących.

2. Pomocą do owocnego przeżycia czasu Adwentu może być „Zdrapka Adwentowa”, jest do pobrania na stoliku z gazetami, na każdy adwentowy dzień jest konkretna propozycja zadania do wykonania, skorzystajmy.

3. Na placu kościelnym możemy nabyć świece wigilijne, przez cały tydzień będą wystawione na stoliku z gazetami, postarajmy się, aby dotarły do tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, Caritas wznawia doroczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Trudno przewidzieć jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzimy być może w mniejszym gronie niż zazwyczaj. Niektórzy zasiądą do wigilijnej wieczerzy samotnie, tym wyraźniejszym symbolem staje się wigilijna świeca Caritas, która od blisko trzech dekad znajduje miejsce na świątecznych stołach Polaków. Świeca oznacza Chrystusa, który rodzi się w ciemności jako światłość świata. W ten sposób Bóg objawił swoją miłość ludziom. Świeca wigilijna jest również symbolem naszej miłości do bliskich. Być może w wieczór wigilijny jej światło będzie miało nie tylko radosny, ale i smutny wydźwięk. Tym mocniej przemówi do nas jej znaczenie. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 roku. Co roku podczas Adwentu świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos. Od początku nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują. Świeca mała – 6 PLN, świeca duża -15 PLN.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w kończącym się roku dokonali wpłaty na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego i prosimy, aby wszyscy, którzy dokąd dokonywali wpłat, a jeszcze tego nie zrobili poczuli się odpowiedzialni za nasz cmentarz, zachęcamy też tych parafian, którzy jeszcze nie włączyli się do wspólnej troski o nasz parafialny cmentarz, aby włączyli się w to dzieło, apel zwłaszcza do nowych parafian.

Przypominamy, z ramienia Rady Parafialnej za cmentarz jest odpowiedzialny pan … telefon: … (ochrona danych osobowych / informacje w gablocie) i w razie wątpliwości co do wpłaty prosimy o kontakt z nim. Informacja też w gablocie.

5. Niech prasa katolicka pomoże nam owocnie przeżyć Adwent, dziękujemy wszystkim, że poprzez zakup prasy katolickiej i jej lekturę umacniamy siebie i naszych bliskich w wierze. Prosimy pomagajmy zwłaszcza seniorom też w wymiarze duchowym dostarczając prasę katolicką, by mogli ten czas przeżyć blisko Boga.

 

Komunikaty urzędowe i lokalne

 

aktualnie brak komunikatów urzędowych

 

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./

 

Close Menu