05.07.2020 – XIV Niedziela zwykła

l. Dzisiaj :

a/ XIV Niedziela Zwykła,
b/ po prymarii nauka stanowa i zmiana tajemnic różańcowych,
c/ po mszach św. na placu kościelnym zbiórka do puszek na rzecz dotkniętych „powodzią błyskawiczną”, skala zniszczeń jest ogromna zwłaszcza na terenie gminy Chmielnik i wioski Trzcinica koło Jasła, okażmy solidarność wobec dotkniętych kataklizmem powodzi, swoja ofiarą dziękujmy dobremu Bogu, że nas zachowuje od gwałtownej niepogody.

2. W tym tygodniu w naszej parafii przeżywamy Nawiedzenie Matki Bożej w wizerunku „Matki Bożej Robotników- Solidarności”. Przed osiemnastu laty w sierpniu 2002 roku nawiedziła nas Matka Boża w Jasnogórskim Wizerunku. Dzisiaj przychodzi do nas jako Matka zatroskana o ludzi pracy. Najczęściej to my podążamy do niej, która króluje w licznych sanktuariach na naszej polskiej ziemi. Teraz to Ona przychodzi do nas. Przyjdźmy licznie na spotkanie z Nią. Porządek Nawiedzenia:

a/ wtorek o godz. 18:00 powitanie na placu kościelnym, wprowadzenie do kościoła i msza święta, o godz. 20:00 koronka do siedmiu Boleści Matki Bożej, o godz. 20:30 różaniec i godz.. 21:00 Apel Jasnogórski,
b/ środa:

– o godz. 7:30 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i o godz. 8.00 msza św.
– na godz.. 10:00 na modlitewne czuwanie zapraszamy ludzi starszych i chorych,
– na godz. 11:00 parafian Góra,
– na godz. 12:00 parafian koło kościoła i Zagumnia nad stadionem,
– na godz. 13:00 parafian Zagumnia koło cmentarza i do bocianiego gniazda,
– na godz. 14:00 parafian Kolonia,
– o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego i parafian Dół,
– o godz. 15:30 koronka do siedmiu Boleści Matki Bożej,
– o godz. 16:30 msza św. na zakończenie Nawiedzenia i Akt Zawierzenia Matce Bożej naszej parafii.

c/ udekorujmy domy flagami Maryjnymi i narodowymi, w oknach umieśćmy obrazy Matki Bożej, w ten sposób podkreślmy nasza wiarę,
d/ nawiedzenie poprowadzi ks. Zbigniew (G.) proboszcz parafii Czarna, który przed kilku laty miał misje w naszej parafii.

Prośba i zachęta, niech każdy z nas wygospodaruje chwilę, aby spotkać się czy to wspólnie , czy na indywidualnej modlitwie z Niebiańską Matką.

3. W czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie:
a/ przed wieczorna mszą św. od godz. 17:30 – prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy od godz. 23:00 do 24:00 zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy w ciszy; o tę modlitwę szczególnie w godzinie konania w Ogrójcu prosi Pan Jezus, przyjdźmy!

4. W najbliższą niedzielę, z racji odpustu na Magdalence w druga niedzielę miesiąca składka na cele parafialne, na pokrycie kosztów związanych z konserwacją obrazów w ołtarzu głównym naszego kościoła parafialnego. „ Bóg zapłać” wszystkim za zrozumienie i składane na ten cel ofiary.

5. Zebraliśmy już 2 kontenery makulatury na misje. Przypominamy w tym roku przeznaczamy zbiórkę na wsparcie naszego rodaka ks. Jacka pracującego na Papui- Nowej Gwinei. Kolejny kontener z makulaturą jest w już po części wypełniony. Dostarczmy makulaturę do wtorku, będzie wymiana kontenera w połowie tygodnia i będzie jeszcze można składać makulaturę. Zróbmy mały remanent w naszych domach, zbierzmy makulaturę i podarujmy na misje.

6. Zachęcamy do sięgania w tym wakacyjnym czasie po prasę katolicką.

Informacje lokalne

aktualnie komunikatów brak

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./