Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

 

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

 

XXIV Niedziela zwykła •  11.09.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dzisiaj:
a/ XXIV Niedziela Zwykła,
b/ po sumie katecheza dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
a/ poniedziałek – Wspomnienie NMP Rzeszowskiej,
b/ wtorek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
c/ środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
d/ czwartek – Wspomnienie NMP Bolesnej,
e/ piątek – Wspomnienie św. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ od godz. 17:00, prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy od godz. 23:00 do 24:00 na modlitwę ciszy zapraszamy wszystkich, którzy pragną towarzyszyć naszemu Zbawicielowi w Jego agonii w odpowiedzi na skargę skierowaną do Apostołów: „czyż jednej godziny nie mogliście czuwać”.

 

Informacje parafialne

 

1. Na placu kościelnym ministranci zbierają ofiary do puszek, chcemy wesprzeć nasze seminarium duchowne w Rzeszowie; seminarium to serce diecezji, w nim kształcą się przyszli kapłani, od ich formacji zależy los naszych parafii, pamiętajmy nie tylko o materialnym wsparciu, ale też w naszych modlitwach prośmy o dobrych i świętych kapłanów, módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii,

2. W najbliższą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca składka na cele parafialne, na pokrycie kosztów prac związanych z przygotowaniem do jubileuszu 100-lecia naszej parafialnej świątyni.

3. Zachęcamy do większego zainteresowania się prasą katolicką po wakacyjnej przerwie. Zachęcamy do lektury. Czytając prasę katolicką pogłębiamy naszą wiarę.

 

Komunikaty urzędowe i lokalne

 

aktualnie brak komunikatów

 

Komunikat specjalny

 

aktualnie brak komunikatów

 

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./

 

Close Menu