Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

XXIV Niedziela zwykła •  11.09.2022

1. Dzisiaj:
a/ XXIV Niedziela Zwykła,
b/ po sumie katecheza dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
a/ poniedziałek – Wspomnienie NMP Rzeszowskiej,
b/ wtorek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
c/ środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
d/ czwartek – Wspomnienie NMP Bolesnej,
e/ piątek – Wspomnienie św. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ od godz. 17:00, prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy od godz. 23:00 do 24:00 na modlitwę ciszy zapraszamy wszystkich, którzy pragną towarzyszyć naszemu Zbawicielowi w Jego agonii w odpowiedzi na skargę skierowaną do Apostołów: „czyż jednej godziny nie mogliście czuwać”.

Informacje parafialne

1. Na placu kościelnym ministranci zbierają ofiary do puszek, chcemy wesprzeć nasze seminarium duchowne w Rzeszowie; seminarium to serce diecezji, w nim kształcą się przyszli kapłani, od ich formacji zależy los naszych parafii, pamiętajmy nie tylko o materialnym wsparciu, ale też w naszych modlitwach prośmy o dobrych i świętych kapłanów, módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii,

2. W najbliższą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca składka na cele parafialne, na pokrycie kosztów prac związanych z przygotowaniem do jubileuszu 100-lecia naszej parafialnej świątyni.

3. Zachęcamy do większego zainteresowania się prasą katolicką po wakacyjnej przerwie. Zachęcamy do lektury. Czytając prasę katolicką pogłębiamy naszą wiarę.

Komunikaty urzędowe i lokalne

aktualnie brak komunikatów

Komunikat specjalny

aktualnie brak komunikatów