Proboszcz lepszy niż prezydent

Proboszcz lepszy niż prezydent

Zaufaniem zdecydowanie lepszem niż do prezydenta Polski cieszy się proboszcz. Wobec którego ankietowani deklarują zaufanie wyższe niż do Kościoła katotlickiego. Partie polityczne plasują się na samym końcu – tak wynika z sondaży.

Ogromna większość badanych ufa swojej najbliższej rodzinie (98%), swoim znajomym (95%), dalszej rodzinie (89%), osobom, z którymi na co dzień pracują (88%) oraz sąsiadom (80%). W sferze publicznej najwyższym zaufaniem cieszy się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (84%) i wojsko (83%), NATO (80%), Caritas (78%) i PCK (77%). Ex aequo ufa rzecznikowi Praw Obywatelskich (64%) oraz Kościołowi katolickiemu (64%), urzędnikom administracji publicznej (61%). Z kolei mniej więcej dwie trzecie należących do parafii ufa swojemu proboszczowi (67%). To więcej niż ufa prezydentowi RP (58%) i znacznie więcej niż zaufanie, którym Polacy obdarzają Sejm i Senat (33%), media (32%) oraz partie polityczne (24%).

W rankingu osób będących przy sterach władzy większym zaufaniem cieszy się Andrzej Duda (47%) niż Mateusz Morawiecki (42%). Lidera partii rządzącej Jaroslawa Kaczyńskiego zaufaniem obdarza niewiele ponad 1/3 Polaków (34%). Wobec którego blisko połowa osób ankietowanych wypowiedziała zdecydowanie słowa: „nie ufam” (43%).

za: ekai.pl – oprac. admin.

Close Menu