Od kilkunastu lat w krajach Europy pojawiają się szlaki, zarówno piesze jak i rowerowe, oznaczone symbolem muszelki. To Drogi św. Jakuba.

Mają one służyć pielgrzymom, którzy sami lub w małej grupie chcą przemierzać Stary Kontynent, pragną się modlić, przemyśleć swoje życie, odetchnąć od zabiegania, odkryć pierwotną spójność naszego Kontynentu albo po prostu zwiedzić ciekawe miejsca, poznać nowych ludzi czy zażyć ruchu zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Bo właśnie przeżycie duchowe jest najważniejsze na tym szlaku. Nie jest to więc szlak turystyczny ; jest to raczej szansa na „rekolekcje w drodze”.

Jedna z nich wiedzie przez Podkarpacie, w tym diecezję rzeszowską. Na szlaku znajdą się m.in. Malawa- Magdalenka, Rzeszów – Zalesie, Rzeszów – Katedra, Rzeszów – centrum (OO. Bernardyni i Fara), Rzeszów –Przybyszówka, Iwierzyce (Nockowa), Zagorzyce, Góra Ropczycka, Sędziszów Małopolski. i Ropczyce.

KLIKNIJ W BANER

Close Menu