Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

 

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

 

III Niedziela Zwykła •  23.01.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dzisiaj: III Niedziela Zwykła, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
a/ poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
b/ wtorek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;
c/ środa – wspomnienie św. św. Tytusa i Tymoteusza, biskupów;
d/ piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ przed wieczorną mszą św. prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy od 23:00 do 24:00 na tę chwilę modlitwy ciszy zapraszamy wszystkich, którzy pokonując sen i zmęczenie chcemy towarzyszyć wielkoczwartkowej modlitwie Jezusa w ogrodzie Oliwnym, doceńmy wagę i rangę modlitwy. Pan Jezus bardzo często przed ważnymi wydarzeniami wiele godzin spędzał na osobistej nocnej modlitwie, naśladujmy naszego Mistrza i Pana, oplatajmy modlitwą nasze rodziny, bliskich, parafię, zachęcamy tych, którzy jeszcze nie spróbowali takiej formy modlitwy.

4. W niedzielę (30.01.) z racji ostatniej niedzieli miesiąca po południu o godz. 15:30 różaniec za zmarłych z wypominkami.

 

Informacje parafialne

 

1. Gościmy ks. Grzegorza Kota diecezjalnego duszpasterza trzeźwości i założyciela fundacji „Pomagam bo kocham” [ czytaj ], która wspiera osoby uzależnione i ich rodziny, na placu kościelnym woluntariusze fundacji zbierają ofiary do puszek na budowę Diecezjalnego Centrum Profilaktyczno-Terapeutycznego w Sędziszowie Małopolskim; na miarę naszych możliwości wiedzeni troską o człowieka w potrzebie okażmy wsparcie.

2. Nawiązując do informacji z III niedzieli Adwentu (12.12.2021) przypominamy, że w czwartym kwartale minionego roku mieliśmy więcej pogrzebów niż zwykle, co spowodowało nagromadzenie intencji mszalnych, które trudno nam tu wszystkie odprawić w naszej parafii, aby nie zablokować kalendarza na rok 2022 i móc przyjmować bieżące intencje, stąd z każdego pogrzebu 2/3 intencji przekazujemy Misjonarzom Saletynom na Madagaskarze, rodziny zmarłych sukcesywnie otrzymują rozpisane terminy mszy św. tu w parafii i na misjach, prosimy, aby przychodzić do kościoła na mszę św. jeśli w tym czasie jest odprawiana msza św. poza parafią. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie.

3. Polecamy bieżącą prasę katolicką. Skorzystajmy z bogatej oferty prasy katolickiej na dzisiejszą niedzielę, czytajmy, zachęcajmy innych.

 

Komunikaty urzędowe i lokalne

 

aktualnie brak komunikatów urzędowych

 

Komunikat specjalny

 

aktualnie brak komunikatów

 

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./

 

Close Menu