Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

VII Niedziela Wielkanocna •  29.05.2022

1. Dzisiaj:
a/ VII Niedziela Wielkanocy,
b/ obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,
c/ po południu :
• z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 15.30 różaniec za zmarłych z wypominkami
• o godz. 16:00 nowenna do Ducha Św., nabożeństwo majowe i msza św.,

2. Przez cały tydzień w dni powszednie nowenna do Ducha Św. i nabożeństwo majowe, a od środy nabożeństwo czerwcowe po wieczornej mszy św. o godz. 18:00.

3. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla młodzieży klasy VII, która w przyszłym roku szkolnym pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Młodzież przynosi pobraną deklarację do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Tym spotkaniem zamykamy listę kandydatów, którzy w roku 2023 w naszej parafii chcą przyjąć sakrament bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota czerwca.

5. Spowiedź przed pierwszym piątkiem:
a/ w czwartek od godz.17:00 dzieci klasy III, IV i V,
b/ w piątek od godz. 16:00 dzieci klasy VI i VII,
c/ po mszy św. o godz. 16:30 wszyscy chętni starsi.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ po wieczornej mszy św. prowadzi Wspólnota Intronizacyjna, zapraszamy do modlitwy parafian Malawa- Góra, Zagumnia koło cmentarza i koło kościoła,
b/ na godz. 20:00 zapraszamy do modlitwy pozostałą część parafian, o poprowadzenie adoracji prosimy różę Anny T.

7. W piątek:
a/ msza św. o NSPJ rano o 6:30, po południu: o 16:30 i o 18:00,
b/ prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 16:30.

8. W sobotę:
a/ o godz. 17:15 nabożeństwo „Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca”,
b/ po mszy św. wieczornej „Malawski Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa”

9. W najbliższą niedzielę:
a/ Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwana w polskiej tradycji Zielonymi Świątkami.
b/ po prymarii nauka stanowa i zmiana tajemnic różańcowych.

Informacje parafialne

1. W piątek
a/ odwiedziny chorych po domach od godz. 7:30,
b/ składka w tym dniu na Dzieła Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej.

2. Parafia św. Judy Tadeusza w Rzeszowie zaprasza na pielgrzymkę do Turcji w dniach 23.09.22 – 01.10.22. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Markiem Dzikiem. Więcej informacji na plakacie w gablocie. [ czytaj ]

3. Polecamy bieżącą prasę katolicką. Niech jej lektura prasy będzie jednym ze sposobów na pogłębianie naszej wiary. Nie zaniedbujmy potrzeby nieustannego pogłębiania naszej wiary.

Komunikaty urzędowe i lokalne

aktualnie brak komunikatów

Komunikat specjalny

aktualnie brak komunikatów