Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

 

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

 

I Niedziela Adwentu •  27.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.Dzisiaj:
a/ I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nią szczególny czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie przychodzącego Jezusa Chrystusa. Przygotowujemy się nie tylko do świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia – pamiątki pierwszego przyjścia Pana, ale pragniemy być gotowi na powtórne przyjście naszego Zbawiciela, pomocą do owocnego przeżycia czasu Adwentu może być „Zdrapka Adwentowa”, jest do pobrania na stoliku z gazetami, na każdy adwentowy dzień jest konkretna propozycja zadania do wykonania, skorzystajmy,
b/ po południu o godz. 15:30 różaniec z wypominkami i msza św.

2. Roraty w tym tygodniu wieczorem o godz. 18:00. Zachęcamy w miarę możliwości do udziału w roratach, do przychodzenia z lampionami nie tylko dzieci , ale i też dorośli. Tegoroczny Adwent to spotkanie z św. Joachimem, ojcem Maryi i dziadkiem Jezusa. Razem z nim będziemy poznawali bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście . W poniedziałek dzieci otrzymają planszę, na której w wyznaczonych miejscach będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia Adwentu. Dzieci do kościoła nie przyjdą same, stąd apel do rodziców i dziadków, zmobilizujmy się, w trosce o rozwój wiary młodego pokolenia i adwentowym czasie przyjdźmy z dziećmi na roraty, Adwent jest dla wszystkich wierzących.

3. We wtorek do parafialnego wieczernika na comiesięczną nowennę do Ducha Świętego zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia bierzmowania wraz z rodzicami. Od godziny 17:00 okazja do spowiedzi.

4. W środę, święto św. Andrzeja, apostoła kończymy listopadowy różaniec za zmarłych z wypominkami. Pamiętamy o zmarłych zwłaszcza w każdą niedzielę w wypominkach przed sumą i w ostatnią niedzielę miesiąca przed wieczorną mszą św. Jeśli ktoś nie miał możliwości to jeszcze w zakrystii możemy jeszcze składać kartki na wypominki roczne i okresowe.

5. W tym tygodniu przypadają I- czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca grudnia

6. Spowiedź przed I piątkiem:
a/ czwartek od godz. 17:00 klasy: IV, V i VI,
b/ piątek po mszy św. o godz. 16:30 młodzież kl. VII i wszyscy chętni starsi.

7. W czwartek zapraszamy po mszy św. wieczornej do wspólnej adoracji uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie:
a/ po mszy św. wieczornej prosimy: Wspólnotę Intronizacyjną oraz parafian Malawa -Góra, od Krasnego i Zagumnia koło cmentarza,
b/ na godz. 20:00 prosimy róże Jacka Z. i parafian Zagumnia nad stadionem, Malawa-Kolonia i Dół. Przyjdźmy, aby w modlitwie uwielbienia wypraszać potrzebne łaski dla parafii, modlić się w intencji kapłanów zwłaszcza pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek:
a/ msze św. : rano o godz. 6;30, po południu o godz. 16:30 i wieczorem o godz. 18:00,
b/ odwiedziny chorych ks. proboszcz od godz. 7:30, ks. katecheta od godz. 13:00,
c/ prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 16:30 ,

9. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo „Pięciu pierwszych sobót miesiąca”

10. Najbliższa niedziela:
z racji I niedzieli miesiąca po prymarii nauka stanowa i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Informacje parafialne

 

1. Na placu kościelnym możemy nabyć świece wigilijne „Caritas”, przez cały tydzień będą wystawione na stoliku z gazetami, postarajmy się, aby dotarły do tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, Caritas wznawia doroczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niektórzy zasiądą do wigilijnej wieczerzy samotnie, tym wyraźniejszym symbolem staje się wigilijna świeca Caritas, która od blisko trzech dekad znajduje miejsce na świątecznych stołach Polaków. Świeca oznacza Chrystusa, który rodzi się w ciemności jako światłość świata. W ten sposób Bóg objawił swoją miłość ludziom. Świeca wigilijna jest również symbolem naszej miłości do bliskich. Być może w wieczór wigilijny jej światło będzie miało nie tylko radosny, ale i smutny wydźwięk. Tym mocniej przemówi do nas jej znaczenie. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku podczas Adwentu świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos. Od początku nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują. Świeca mała: 8,- PLN , świeca duża: 18,- PLN.

2. I piątek, składka w tym dniu na Misyjne Dzieło Kościoła.

3. II Niedziela Adwentu jest obchodzona jako „Dzień modlitwy za Kościół katolicki na Wschodzie”, Przed kościołami w całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek jako nasze wsparcie dla katolików zwłaszcza w krajach dawnego Związku Radzieckiego

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w kończącym się roku dokonali wpłaty na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego i prosimy, aby wszyscy, którzy dotychczas dokonywali wpłat (okresowych opłat pokładnego), a jeszcze tego nie zrobili poczuli się odpowiedzialni za nasz cmentarz; zachęcamy też tych parafian, którzy jeszcze nie włączyli się do wspólnej troski o nasz parafialny cmentarz, aby włączyli się w to dzieło, apel zwłaszcza do nowych parafian. Przypominamy, z ramienia Rady Parafialnej za cmentarz jest odpowiedzialny pan Jerzy W. (…) – dane osobowe i kontaktowe oraz dalsze szczegółowe informacje podane są w gablocie ogłoszeniowej.

Zwracamy się z prośbą, by w najbliższym uporządkować groby na naszym cmentarzu, na wielu jeszcze nie zebrane wypalone znicze i zniszczone chryzantemy. Chcemy przed zimą wywieźć śmieci z cmentarza.

5. Niech prasa katolicka pomoże nam owocnie przeżyć Adwent, dziękujemy wszystkim, że poprzez zakup prasy katolickiej i jej lekturę umacniamy siebie i naszych bliskich w wierze. Prosimy pomagajmy zwłaszcza seniorom też w wymiarze duchowym dostarczając prasę katolicką, by mogli ten czas przeżyć blisko Boga.

 

Komunikaty urzędowe i lokalne

 

aktualnie brak komunikatów

 

Komunikat specjalny

 

W związku ze zbliżającym się jubileuszem 100-lecia istnienia naszego kościoła parafialnego przygotowywana jest historia kościoła i naszej parafii. Zwracamy się do wszystkich parafian o udostępnienie zdjęć archiwalnych związanych z naszą parafią jeśli takowe posiadamy. Fotografie będą zarchiwizowane tzn. skanowane i zdygitalizowane (zapisane na nośniku cyfrowym). Natomiast za zgodą autora lub osoby uprawnionej do decydowania o ich wykorzystaniu, wybrane zdjęcia będą opublikowane w przygotowywanej pozycji książkowej. Zwrot wypożyczonych fotografii nastąpi w stanie przez w/w czynności nie pogorszonym.

 

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./

 

Close Menu