Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

III Niedziela Zwykła •  23.01.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj: III Niedziela Zwykła, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
a/ poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
b/ wtorek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;
c/ środa – wspomnienie św. św. Tytusa i Tymoteusza, biskupów;
d/ piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:
a/ przed wieczorną mszą św. prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,
b/ w nocy od 23:00 do 24:00 na tę chwilę modlitwy ciszy zapraszamy wszystkich, którzy pokonując sen i zmęczenie chcemy towarzyszyć wielkoczwartkowej modlitwie Jezusa w ogrodzie Oliwnym, doceńmy wagę i rangę modlitwy. Pan Jezus bardzo często przed ważnymi wydarzeniami wiele godzin spędzał na osobistej nocnej modlitwie, naśladujmy naszego Mistrza i Pana, oplatajmy modlitwą nasze rodziny, bliskich, parafię, zachęcamy tych, którzy jeszcze nie spróbowali takiej formy modlitwy.

4. W niedzielę (30.01.) z racji ostatniej niedzieli miesiąca po południu o godz. 15:30 różaniec za zmarłych z wypominkami.

Informacje parafialne

1. Gościmy ks. Grzegorza Kota diecezjalnego duszpasterza trzeźwości i założyciela fundacji „Pomagam bo kocham” [ czytaj ], która wspiera osoby uzależnione i ich rodziny, na placu kościelnym woluntariusze fundacji zbierają ofiary do puszek na budowę Diecezjalnego Centrum Profilaktyczno-Terapeutycznego w Sędziszowie Małopolskim; na miarę naszych możliwości wiedzeni troską o człowieka w potrzebie okażmy wsparcie.

2. Nawiązując do informacji z III niedzieli Adwentu (12.12.2021) przypominamy, że w czwartym kwartale minionego roku mieliśmy więcej pogrzebów niż zwykle, co spowodowało nagromadzenie intencji mszalnych, które trudno nam tu wszystkie odprawić w naszej parafii, aby nie zablokować kalendarza na rok 2022 i móc przyjmować bieżące intencje, stąd z każdego pogrzebu 2/3 intencji przekazujemy Misjonarzom Saletynom na Madagaskarze, rodziny zmarłych sukcesywnie otrzymują rozpisane terminy mszy św. tu w parafii i na misjach, prosimy, aby przychodzić do kościoła na mszę św. jeśli w tym czasie jest odprawiana msza św. poza parafią. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie.

3. Polecamy bieżącą prasę katolicką. Skorzystajmy z bogatej oferty prasy katolickiej na dzisiejszą niedzielę, czytajmy, zachęcajmy innych.

Komunikaty urzędowe i lokalne

aktualnie brak komunikatów urzędowych

Komunikat specjalny

aktualnie brak komunikatów