Msze święte, nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego.

ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020

✜ NIEZBĘDNIK KATOLIKA ✜

Uroczystość Najświętszej Trójcy •  30.05.2021

1. Dzisiaj:
a/ Uroczystość Najświętszej Trójcy,
b/ kończy się okres komunii wielkanocnej,
c/ po południu :
– z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 15:30 różaniec za zmarłych z wypominkami
– o godz. 16:00 nabożeństwo majowe i msza święta.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało:
a/ porządek mszy św. : prymaria o 7:30, na Magdalence o 8:45, suma o 10:00, po południu o 16:00,
b/ po sumie procesja do czterech ołtarzy przez wieś, w związku z bardzo niepewna pogodą i prowadzonymi pracami przy budowie drogi we wtorek będzie ostateczna decyzja odnośnie trasy procesji, gdy będą złe warunki atmosferyczne procesja będzie tylko wokół kościoła, prosimy o kontakt z księdzem proboszczem we wtorek,
c/ w oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna w dni powszednie po mszy św. wieczornej, w niedzielę po sumie,
d/ prosimy o przygotowanie feretronów i baldachimu, młodzież z OSP prosimy, aby na procesji niosła baldachim i chorągwie, zaś starszych o zabezpieczenie ruchu na trasie procesji,
e/ wyjątkowo w Boże Ciało z racji prac przy budowie drogi do sypania kwiatów prosimy tylko dziewczynki z klasy 0, I i II,
f/ zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych,
g/ po południu od godz. 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzi Wspólnota Intronizacyjna.

3. W tym tygodniu przypada I.-wszy czwartek , I.-wszy piątek i I.-wsza sobota czerwca.

4. Spowiedź przed pierwszym piątkiem:
a/ w środę od godz.17:00 dzieci klasy III i IV,
b/ w piątek od godz. 16:00 dzieci klasy V i VI,
c/ po mszy św. o godz. 16:30 wszyscy chętni starsi.

5. W I.-wszy piątek:
a/ msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o 6:30, po południu: o 16:30 i o 18:00,
b/ odwiedziny chorych po domach od godz. 7:30,
c/ składka w tym dniu na Diecezjalne Dzieło Misyjne Kościoła,
d/ prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 16:30,

6. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo „Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca”

7. W najbliższą niedzielę:
a/ po prymarii nauka stanowa i zmiana tajemnic różańcowych,
b/ po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała.

Informacje parafialne

1. W związku z licznymi zapytaniami odnośnie zbiórki na kwiaty do kościoła i na Boże Ciało, gdzie można złożyć ofiarę informujemy że, dzisiaj na placu kościelnym ministranci kwestują na ten cel.

2. Informacje dla młodzieży, która podjęła przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
a/ spotkania formacyjne:
– poniedziałek po mszy św. o godz. 18:00 – grupa B
– środa po mszy św. o godz. 18:00 – grupa A
b/ we wtorek na mszę św. wieczorną i nowennę do Ducha Św. do parafialnego Wieczernika zapraszamy młodzież wraz z rodzicami, od godz. 17:00 spowiedź dla młodzieży klasy VII, przypominamy o obowiązku comiesięcznej spowiedzi dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. Dziękujemy nowożeńcom Kamilowi i Aleksandrze za dekorację kościoła „Bóg zapłać”

4. Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy do lektury, by pogłębiać swoją świadomość religijną, kiedy w mediach tak wiele przekłamań odnośnie wiary Kościoła. Zabierajmy dla nieobecnych w kościele starszych i chorych. Kupując katolickie tygodniki pomagamy im też utrzymać się na rynku.

Komunikaty urzędowe i lokalne

Aktualnie komunikatów brak.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO. Administrator strony www nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na parafialnym fanpage’u Facebook, którego nie jest ani twórcą, ani administratorem. /admin./